Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Tak, jak zapowiadaliśmy po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do skarbonek na Fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. A po Mszy św. o godz. 18.00, zwyczajem poprzednich lat, spotkamy się przy pomniku św. Jana Pawła II na krótkiej modlitwie; zachęcam, by przynieść ze sobą znicze.

Zachęcamy naszych Parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, w naszym kościele codziennie o 17.30.

W tym tygodniu przypada:

- w poniedziałek 16.10. wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- we wtorek 17.10. wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

- we środę 18.10. święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia

- w czwartek 19.10. wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

- w piątek 20.10. wspomnienie św. Jana Kantego

Seminarium Duchowne, Instytut Teologiczny i KIK w Białymstoku zapraszają na konferencję pt. „Wiara czy rozum. Fałszywy dylemat” w 25 rocznicę opublikowania encykliki „Fides et Ratio”. Udział wezmą m. in. prof. Ryszard Legutko, prof. Michał Kleiber, ks. Henryk Zieliński. Konferencja odbędzie się 21 października (sobota) o godz. 10.00 w gmachu AWSD ul. Warszawska 46. Wstęp wolny! Zapraszamy!

W najbliższą sobotę, od godz. 8.00, planujemy grabienie liści wokół kościoła. Zachęcam do troski o kościół i jego otoczenie. Wszystkich chętnych zapraszamy nie tylko do prac porządkowych, ale także do włączenia się w życie liturgiczne poprzez śpiew, czytanie czytań mszalnych, czy służbę przy ołtarzu.

Za tydzień 22.10. rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencjach misji. Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji.

Za tydzień w niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na Mszy św. o godz. 12.00.

Także za tydzień, tak jak każdego roku, liczona też będzie frekwencja wiernych w kościele.

5.11. w niedz. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje prowadzące do zawierzenie siebie Jezusowi Chrystusowi przez niepokalane serce Maryi. Rekolekcje i akt zawierzenia prowadzone są na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignon de Montwort. Zakończenie rekolekcji 8.XII. w ur. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Chcąc przygotować odpowiednią ilość materiałów formacyjnych potrzebujemy wcześniej zapisać chętnych. Proszę zgłaszać się w kancelarii lub w zakrystii.   

Dzisiaj czynna jest biblioteka parafialna, zachęcamy do korzystania z niej, jak i nabywania i czytania prasy katolickiej.

Przyjmujemy intencje za zmarłych, tzw. Wypominki. Różaniec za zmarłych w dn. 1-3.XI. o godz. 17.00, po nim Msza św. za zmarłych. Ks. prob. – 1.XI., ks. Adam – 2.XI., ks. Wojciech – 3.XI.

Kartki na wypominki są do odebrania w kancelarii i na stoliku z prasą. Bardzo prosimy imiona zmarłych pisać czytelnie i w pierwszym przypadku.