Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencjach misji.

Tak jak każdego roku liczona jest dziś frekwencja wiernych w kościele.

Zachęcamy naszych Parafian do udziału w nabożeństwie różańcowym, w naszym kościele codziennie o 17.30. Za pobożne odmówienie części różańca z rozważaniami tajemnic można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

W czwartek, piątek i sobotę przeżywać będziemy w parafii 40-godzinne nabożeństwo adoracji Najśw. Sakramentu. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.15 i 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Rafał Arciszewski, proboszcz parafii Tryczówka.

W tych dniach trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, do której wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi. Książa z sąsiednich parafii będą spowiadać w czwartek i piątek.

W sobotę 28.10. święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Judy Tadeusza, którego obraz mamy w bocznym ołtarzu. Udzielimy też błogosławieństwa relikwiami św. Judy Tadeusza.

Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Pokora i spowiedź", który przedstawi o. Michał Murzyn w sobotę 28.10. w sali duszpasterstwa akademickiego "Przystań" na I piętrze w budynku za katedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00.

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne poprzez śpiew, czytanie czytań mszalnych, czy służbę przy ołtarzu.

5.11. w niedz. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje prowadzące do zawierzenie siebie Jezusowi Chrystusowi przez niepokalane serce Maryi. Rekolekcje i akt zawierzenia prowadzone są na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignon de Montwort. Zakończenie rekolekcji 8.XII. w ur. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Chcąc przygotować odpowiednią ilość materiałów formacyjnych potrzebujemy wcześniej zapisać chętnych. Proszę zgłaszać się w kancelarii lub w zakrystii.   

Przyjmujemy intencje za zmarłych, tzw. Wypominki. Różaniec za zmarłych w dn. 1-3.XI. o godz. 17.00, po nim Msza św. za zmarłych. Ks. prob. – 1.XI., ks. Adam – 2.XI., ks. Wojciech – 3.XI. Kartki na wypominki są do odebrania w kancelarii i na stoliku z prasą. Bardzo prosimy imiona zmarłych pisać czytelnie i w pierwszym przypadku.