Dziś z racji 1 niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy zechcieli wczoraj pomóc przy sprzątaniu liści.

Msza Święta za zmarłych biskupów i prezbiterów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w poniedziałek, 6.XI.2023 r., o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Od 7.11. w bazylice białostockiej odprawiana będzie codziennie Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej. Nasza parafia zaproszona jest do udziału w Nowennie, w pon. 13.XI.br.

„Dzień u Mamy” to spotkanie młodzieży naszej archidiecezji, które w tym roku odbędzie się w sobotę 11.XI.2023 r. O godzinie 16.00 w archikatedrze będzie sprawowana Msza Święta, a po niej spotkanie w Zespole Szkół Katolickich. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych do wzięcia udziału w modlitwie zawierzenia Maryi

W tym tygodniu mamy:

 - w czwartek, 9.11., święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- w piątek, 10.11. wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

- w sobotę, 11.11. wspomnienie św. Marcina z Toures, biskupa

W sobotę 11.XI. obchodzimy też święto narodowe, Dzień Niepodległości – Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się pod obelisk upamiętniający wywózki na Sybir, by się pomodlić za tych, co oddali życie za wolną Polskę.

Wychodząc z kościoła można nabyć Kalendarz seminaryjny na rok 2024; dochód na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku, sugerowana cena to 10 zł.

Zachęcamy też do nabywania i czytania „Dróg Miłosierdzia”.

Dziś ofiary do puszek na pomoc ubogim osobom w naszej parafii, a w następną niedzielę 12.XI. ofiary do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ziemia Święta jest pogrążona w wojnie, Liban zmaga się z potężną biedą, Syria została dotknięta silnym trzęsieniem ziemi. Niech nasze parafie głośno upomną się o Kościół Cierpiący!

We wrześniu i w październiku odeszli od nas do Pana nasi parafianie, śp.:

- Wanda Danilczuk, l. 75, z ul. Pułkowej

- Andrzej Daniłowski, l. 48, z ul. Wasilkowskiej

- Halina Kokocińska, l. 78, z ul. Pułkowej

- Stanisława Tałałaj, l. 85, z ul. Młodej

- Ireneusz Młodawski, l. 65, z ul. Tarnowskiej

Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…