W katedrze białostockiej trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej. Nasza parafia zaproszona jest do udziału w Nowennie, jutro 13.XI.br. o godz. 18.00

Msza św. w Uroczystość NMP Matki Miłosierdzia odbędzie się w czwartek 16.11. o godz. 18.00. Podczas liturgii zostanie poświęcony nowy ołtarz ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 17.15 rozpocznie się wspólna modlitwa różańcowa Kół Żywego Różańca i wszystkich innych grup różańcowych archidiecezji.

Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Wspólnie w drodze. Co to znaczy, że Kościół jest synodalny?". Prelegentem wykładu będzie prowincjał polskich dominikanów – o. Łukasz Wiśniewski.

Zapraszamy w sobotę 18.11., Msza Św. o godz. 10:00 w starej Farze, a potem wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego "Przystań" na I piętrze w budynku tuż za katedrą białostocką.

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Muzeum Pamięci Sybiru (przy ul. Węglowej 1) zaprasza wszystkich sąsiadów, czyli mieszkańców naszej Parafii, do odwiedzenia wystawy. Muzeum zaprasza od najbliższego wtorku do niedzieli, w godzinach 9.30 – 17.00. We środy wstęp wolny.

Muzeum Pamięci Sybiru jest poświęcone ludziom, którzy od końca XVI aż do połowy XX wieku byli zsyłani w głąb Rosji, a później Związku Sowieckiego, jak też tym, którzy podążali tam dobrowolnie.

W tym tygodniu mamy:

- w poniedziałek, 13.11. wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski

- w czwartek, 16.11. uroczystość MB Ostrobramskiej, głównej patronki naszej diecezji

- w piątek, 17.11. wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- w sobotę, 18.11. wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabycia Kalendarza Seminaryjnego na rok 2024; dochód na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku, sugerowana cena to 10 zł. Zachęcamy też do nabywania i czytania „Dróg Miłosierdzia”.

Pan Michał, organista, reaktywował chór parafialny. Próby we środy, po Mszy św. wieczornej, na plebanii. Wszystkich chętnych pragnących śpiewać w chórze serdecznie zapraszamy. Ale także do scholii dziecięcej i dorosłych.

Za tydzień w niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30; także za tydzień o godz. 12.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Dziś ofiary do puszek z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kościół krajach, szczególnie na Bliskim Wschodzie, oczekuje naszej pomocy.

W następną niedzielę ministranci będą rozprowadzać foldery o naszym kościele, które mogą być pięknym upominkiem dla naszych bliskich. Dobrowolne ofiary posłużą wparciu grupy ministranckiej.