Rozpoczęliśmy Adwent czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w Roratach: w soboty o 6.30 i we środy o 18.00 dla dzieci. Zachęcamy, by w domach przygotować adwentowe lampiony z nimi przychodzić na nabożeństwa.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dn. 20-22.12.

Chorych odwiedzimy w sobotę 16.12. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek 4.12. wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy

- we środę 6.12. wspomnienie św. Mikołaja; nie zapominajmy tego dniach, o możliwości sprawienia radości dzieciom

- w czwartek 7.12. wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00; o godz. 13.00 tzw. Godzina Łaski; na mszy św. o 18.00 zakończenie 33-dniowych rekolekcji zawierzenia siebie Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej

8.12. odbędzie się coroczna zbiórka elektrozłomu na potrzeby misji. Będzie można go złożyć obok garaży na przedszkolem, przez cały dzień 7.12. lub 8.12. do godz. 12.00.

Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wychodząc dziś z kościoła można złożyć ofiary do puszek na paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii – jest to zbiórka parafialnego oddziału „Caritas”. Możemy już nabyć świąteczne świece „Caritas”: małe w cenie 15 zł, duże 25 zł.

Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone są na potrzeby parafii - na pokrycie kosztów utrzymania świątyni.

Da tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.

W następną niedzielę 10.12. obchodzić będziemy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.