Rozpoczęliśmy Adwent czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do udziału w Roratach: w soboty o 6.30 i we środy o 18.00 dla dzieci. Zachęcamy, by w domach przygotować adwentowe lampiony z nimi przychodzić na nabożeństwa.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dn. 20-22.12.2023

Chorych odwiedzimy w sobotę 16.12. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek 11.12. przypada 8r. śmierci śp. Ks. Kazimierza Michalca, proboszcza naszej parafii; pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach

- we środę 13.12. wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; to także rocznica stanu wojennego, pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i ofiarach totalitaryzmów

- w czwartek 14.12. wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła

- w piątek 15.12. przypada 11r. święceń biskupich bp. Henryka Ciereszki

Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wychodząc dziś z kościoła można złożyć ofiary do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Możemy już nabyć świąteczne świece „Caritas”: małe w cenie 15 zł, duże 25 zł.

KŻR z naszej parafii przygotowało stroiki na stół świąteczny; dobrowolne ofiary przeznaczone będą na świąteczną dekorację kościoła.

Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone są na potrzeby parafii - na pokrycie kosztów utrzymania świątyni.

Za tydzień w niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie młodzieży w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Od I niedzieli Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Warto się zastanowić jaki jest mój udział we wspólnocie Kościoła parafialnego?

Zachęcamy do czynnego angażowania się w życie parafii, a nowych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty parafialnej przed nadchodzącą wizytą duszpasterską.