Dzisiaj w godz. 10.00-12.00 czynna jest biblioteka parafialna, zachęcamy do skorzystania z jej zasobów.

Dziękujemy panu Antoniemu Wiercińskiemu za ofiarowane trzy choinki do świątyni, pani Lucynie Biełasz za odnowienie kompletu figurek do stajenki betlejemskiej; także KŻR za przygotowanie stroików i za troskę o środki na świąteczną dekorację kościoła.

Białostoccy harcerze serdecznie zapraszają na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, w sobotę, 23.12.2023 r. Msza św. o godz. 16.00 w Archikatedrze Białostockiej. Następnie, o godzinie 17.00, na Placu św. Jana Pawła II, od płomienia przywiezionego z Betlejem zostanie rozpalone ognisko. Zachęcamy do zabrania ze sobą lampionu, aby płomień mógł dotrzeć do naszych domów.

„Caritas” Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się w niedzielę 24 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

Osoby korzystające z pomocy Parafialnego Oddziału „Caritas” mogą odebrać paczki świąteczne, przygotowane dzięki ofiarności naszych parafian, w najbliższy wtorek w godz. od 16.00 do 18.00. Przygotowano 30 paczek.  

Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku Roratach: we środę o 18.00 dla dzieci i w sobotę o 6.30.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dn. 20-22.12 (środa, czwartek, piątek). Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 16.15 i 18.00. Poprowadzi je ks. Krzysztof Andryszak, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny z Czarnej Białostockiej. Zachęcamy do spowiedzi świętej; księża z sąsiednich parafii przyjadą z pomocą sakramentalną we czwartek i piątek. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę.

W tym tygodniu:

- w piątek 22.12. przypada 29r. śmierci ks. prob. Czesława Łogutko. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Wychodząc z kościoła można nabyć świąteczne świece „Caritas”: małe w cenie 15 zł, duże 25 zł.

Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone są na potrzeby parafii - na pokrycie kosztów utrzymania świątyni.

Za tydzień w niedzielę Msze św. jedynie do południa. Z racji na Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania charakteru postnego tego dnia i od powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

Na stronie internetowej parafialnej i w gablocie umieszczono program kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Więcej informacji o kolędzie za tydzień. Nowych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty parafialnej przed nadchodzącą wizytą duszpasterską.