Dziękujemy Wszystkim Parafianom za udział w rekolekcjach adwentowych. Mamy nadzieję, że dzięki nim lepiej rozumiemy sens i znaczenie modlitwy „Ojcze nasz”.

Dziękujemy ks. Adamowi i Wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania stajenki betlejemskiej i upiększenia naszej świątyni. Paniom z Parafialnego Oddziału „Caritas” za rozprowadzanie świec i opłatków: Bóg zapłać!

„Caritas” Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby samotne i potrzebujące na Wigilię, która odbędzie się 24 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej.

Dziś wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Pamiętajmy o religijnym charakterze wieczerzy, chciejmy odmówić modlitwę, odczytać fragment Pisma św., zaśpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem. Niech nie zabraknie wolnego miejsca przy naszym stole. Nie spożywajmy alkoholu w ten wieczór.

Pasterka o godz. 24.00. Ofiary zbierane podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

W poniedziałek 25.12. w pierwszym dniu Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 7.00.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni, w tzw. Oktawie. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św.

W tym tygodniu:

- we wtorek 26.12. święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie.

- we środę 27.12. święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, 

- we czwartek 28.12. święto św. Młodzianków, męczenników

- w piątek 29.12. abp. Józef Guzek udzielił dyspensy od obowiązku zachowania

wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

- w niedzielę 31.12. święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ostatni dzień roku kalendarzowego, czas dziękczynienia za otrzymane łaski.

Wychodząc z kościoła można jeszcze nabyć duże świece „Caritas”: cena 25 zł. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczone są na potrzeby parafii - na pokrycie kosztów utrzymania świątyni.

Na stronie internetowej parafialnej i w gablocie umieszczono program kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Prosimy zapoznać się z nim. Nowych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty parafialnej przed nadchodzącą wizytą duszpasterską.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

27.XII.2023 środa

Wasilkowska 8 i 10

28.XII. czwartek

Wasilkowska 12, 41; Mierosławskiego 15, 15A

29.XII. piątek

Wasilkowska 37, 39, 43, 45

30.XII. sobota

Wasilkowska 47, 47A; Lewandowskiego 1

W czasie kolędowym, w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, będzie odprawiana Msza św. o 15.30, nie będzie Mszy św. o 18.00.

W czasie kolędy kancelaria będzie czynna jedynie z rana, od 8.00 do 9.00, w pilnych wypadkach od 15.00 do 15.30.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, potrwa maksymalnie do godz. 21.00. W soboty rozpoczynamy od godz. 10.00. Zajdziemy tylko do tych rodzin, których adresy mamy zgłoszone w parafii. Bardzo prosimy oczekiwać na spotkanie z księdzem i najlepiej odprowadzić do sąsiadów, którzy go przyjmą. Prosimy o zamknięcie psów na czas wizyty duszpasterskiej. Po zakończeniu kolędy prosimy także o odprowadzenie kapłana do auta. Wszyscy kapłani jesteśmy w parafii od niedawna, więc nie znamy jeszcze wszystkich adresów, domów i dróg jak do nich dotrzeć. Szczególnie o tę pomoc prosimy w dzielnicach domków jednorodzinnych. To także kwestia naszego bezpieczeństwa. Zależy nam, by wizyta duszpasterska przebiegała w dobrej atmosferze, dlatego prosimy też o cierpliwość i wyrozumiałość.

Chcemy poznać naszych parafian, wspólnie się pomodlić i udzielić błogosławieństwa Bożego. To okazja do tego, by porozmawiać o parafii i podjąć w niej czynne uczestnictwo. Prosimy o tradycyjne przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej, by nie zabrakło białego obrusu, krzyża, zapalonych świec i wody święconej. Woda święcona będzie wystawiona w zakrystii ministranckiej.

Podczas kolędy będą zbierane ofiary pieniężne na potrzeby parafii. Można je także przelać na konto parafii, najlepiej z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego”, bo wtedy istnieje możliwość odliczenia jej od podatków. Chcemy w przyszłym roku zadbać o polepszenie ogrzewania świątyni, ale trzeba zacząć od wstawienia dodatkowych drzwi w przedsionku kościoła, inaczej na nic się przyda ogrzewanie. Ofiary podczas kolędy będą zbierane na ten cel, czyli na dodatkowe drzwi w kruchcie świątyni.

Tradycyjnie podczas kolędy wyrażamy też naszą wdzięczność kapłanom za ich posługę duszpasterską w parafii. Bardzo prosimy o wyraźne rozgraniczenie obu ofiar, tego co na kościół, a co księdzu za posługę.

I prośba od ks. proboszcza. Chcemy zebrać do zeskanowania stare zdjęcia dotyczące naszej parafii. Prosimy wszystkie osoby, które takowe posiadają, o ich udostępnienie. Interesują nas zdjęcia dotyczące samej świątyni, jak i życia religijnego. W czasie kolędy zdjęcia, o ile to możliwe opisane, włożyć do podpisanej koperty (imieniem i nazwiskiem, z numerem telefonu). Po ich zeskanowaniu zdjęcia wrócą do właścicieli.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom bliskiego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem. Niech światło z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, utwierdza wiarę i wlewa nadzieję w serca. Niech świąteczne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół będą okazją do dzielenia się Bożą miłością. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Szczęść Boże!