W tym tygodniu:

- jutro 1.01.2024 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy św. o 7.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

- we wtorek 2.01. wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

- 5.01. I piątek miesiąca, Msze św. wynagradzające NSJ o godz. 6.30, 16.15 i 18.00

- w sobotę 6.01. Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli; na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy; porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji. Z racji na niedzielny porządek nabożeństw nie będzie konferencji KŻR o 17.00.

Za tydzień w niedzielę, niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Według polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2.02. i do tego czasu będzie jeszcze w kościele stajenka betlejemska.

Za tydzień w niedzielę zbierane będą ofiary do puszek „Caritas” na pomoc ubogim w naszej parafii.

Abp Józef Guzdek zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, 6.I.2024 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na placu przed Archikatedrą. Orszak przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.

Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjmowania kapłanów w swoich domach i za wszelkie ofiary składane podczas kolędy, jak i za te przelewane na konto parafii. Dziękujemy też za pierwsze zdjęcia przekazane do zeskanowania dotyczące historii naszej parafii.

Na stronie internetowej parafialnej i w gablocie umieszczono program kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Prosimy zapoznać się z nim. Nowych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty parafialnej przed nadchodzącą wizytą duszpasterską.

Prosimy o tradycyjne przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej, by nie zabrakło białego obrusu, krzyża, zapalonych świec i wody święconej. Woda święcona będzie wystawiona w zakrystii ministranckiej.

Porządek kolędy w ciągu 2 tygodniu:

2.I.2024 wtorek

Pułkowa 1, Lewandowskiego 2

3.I. środa

Pułkowa 3, 3A; Lewandowskiego 3 i 5

4.I. czwartek

Pułkowa 5 i 5A

8.I. poniedziałek

Pułkowa 7 i 7A

9.I. wtorek

Pułkowa 9, Pułkowa (st. bud.), Pusta

10.I. środa

Lewandowskiego 6; Ciasna i Sekcyjna, Saperska

11.I. czwartek

ks. Syczewskiego, Młoda, Kapralska, Pionierska

Traugutta

12.I. piątek

Wąska, Siedleckiego, Węglowa, Zygmunta Augusta

W czasie kolędowym, w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, będzie odprawiana Msza św. o 15.30, nie będzie Mszy św. o 18.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna jedynie z rana, od 8.00 do 9.00, w pilnych wypadkach od 15.00 do 15.20.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.15, potrwa maksymalnie do godz. 21.00. w soboty rozpoczynamy od godz. 10.00. Zajdziemy tylko do tych rodzin, których adresy mamy zgłoszone w parafii. Bardzo prosimy oczekiwać na spotkanie z księdzem i najlepiej odprowadzić do sąsiadów, którzy go przyjmą. Prosimy o zamknięcie psów na czas wizyty duszpasterskiej. Po zakończeniu kolędy prosimy także o odprowadzenie kapłana do auta. Wszyscy kapłani jesteśmy w parafii od niedawna, więc nie znamy jeszcze wszystkich adresów, domów i dróg jak do nich dotrzeć. Szczególnie o tę pomoc prosimy w dzielnicach domków jednorodzinnych. To także kwestia naszego bezpieczeństwa. Zależy nam, by wizyta duszpasterska przebiegała w dobrej atmosferze, dlatego prosimy też o wyrozumiałość.

Chcemy poznać naszych parafian, wspólnie się pomodlić i udzielić błogosławieństwa Bożego. To okazja do tego, by porozmawiać o parafii i podjąć w niej czynne uczestnictwo. Prosimy o tradycyjne przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej, by nie zabrakło białego obrusu, krzyża, zapalonych świec i wody święconej. Woda święcona będzie wystawiona w zakrystii ministranckiej.

Podczas kolędy będą zbierane ofiary pieniężne na potrzeby parafii. Można je także przelać na konto parafii, najlepiej z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego”, bo wtedy istnieje możliwość odliczenia jej od podatków. Chcemy w przyszłym roku zadbać o polepszenie ogrzewania świątyni, ale trzeba zacząć od wstawienia dodatkowych drzwi w przedsionku kościoła, inaczej na nic się przyda ogrzewanie. Ofiary podczas kolędy będą zbierane na ten cel, czyli na dodatkowe drzwi w kruchcie świątyni.

Tradycyjnie podczas kolędy wyrażamy też naszą wdzięczność kapłanom za ich posługę duszpasterską w parafii. Bardzo prosimy o wyraźne rozgraniczenie obu ofiar, tego co na kościół, a co księdzu za posługę.

I prośba od ks. proboszcza. Chcemy zebrać do zeskanowania stare zdjęcia dotyczące naszej parafii. Prosimy wszystkie osoby, które takowe posiadają, o ich udostępnienie. Interesują nas zdjęcia dotyczące samej świątyni, jak i życia religijnego. W czasie kolędy zdjęcia, o ile to możliwe opisane, włożyć do podpisanej koperty (imieniem i nazwiskiem, z numerem telefonu). Po ich zeskanowaniu zdjęcia wrócą do właścicieli.

Trwając w radości Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim doświadczenia Bożej miłości. Niech ta radość płynąca ze spotkania z Nowonarodzonym Jezusem towarzyszy nam każdego dnia w nadchodzącym Nowym 2024 Roku! Szczęść Boże!