Dzisiaj, 6.01., sprzed katedry wyruszy Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 12.00. Orszak przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed katedrą. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi.

W niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły. Według polskiej tradycji kolędy śpiewać będziemy do 2.02. i do tego czasu będzie jeszcze w kościele stajenka betlejemska. Ofiary do puszek „Caritas” na pomoc ubogim w naszej parafii.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne, które odbędzie się we wtorek 9.01.2024 r. o godz. 18.00 w kaplicy przy klasztorze Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5).

Za tydzień w niedzielę 14.01. zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego oraz chóru firmy AC. Występ połączonych zespołów po Mszy św. o godz. 12.00 w naszym kościele.

Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy bardzo za życzliwe przyjmowania kapłanów w swoich domach i za wszelkie ofiary składane podczas kolędy, jak i za te przelewane na konto parafii. Dziękujemy też za zdjęcia przekazane do zeskanowania dotyczące historii naszej parafii.

Na stronie internetowej parafialnej i w gablocie umieszczono program kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej. Prosimy zapoznać się z nim. Nowych mieszkańców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu założenia karty parafialnej przed nadchodzącą wizytą duszpasterską.

Prosimy o tradycyjne przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej, by nie zabrakło białego obrusu, krzyża, zapalonych świec i wody święconej. Woda święcona będzie wystawiona w zakrystii ministranckiej.

Porządek w tym tygodniu:

8.I. poniedziałek

Pułkowa 7 i 7A

9.I. wtorek

Pułkowa 9, Pułkowa (st. bud.), Pusta

10.I. środa

Lewandowskiego 6; Ciasna i Sekcyjna, Saperska

11.I. czwartek

ks. Syczewskiego, Młoda, Kapralska, Pionierska, Traugutta

12.I. piątek

Wąska, Siedleckiego, Węglowa, Zygmunta Augusta

W czasie kolędowym, w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, będzie odprawiana Msza św. o 15.30, nie będzie Mszy św. o 18.00. W czasie kolędy kancelaria będzie czynna jedynie z rana, od 8.00 do 9.00, w pilnych wypadkach od 15.00 do 15.30.