Naszym Parafianom i Wszystkim Gościom życzymy pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości Świąt Wielkanocnych. Niech rodzinne spotkania przy świątecznym stole pełne będą pokoju i radości ze spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Szczęść Boże!

Dziękujemy Wszystkim za wspólną modlitwę i obecność podczas Świętego Triduum Paschalnego.

Szczególne podziękowania Kołu Rodzin i Przyjaciół Żołnierzy 42 Pułku Piechoty im. Gen. Henryka Dąbrowskiego za wartę honorową przy Grobie Pańskim. Po raz pierwszy od Wielkanocy 1939 r. stała przy Grobie Pańskim warta wojskowa, w naszym pogarnizonowym kościele. 

Dziękuję grupie osób, na czele z ks. Wojciechem, za przygotowanie w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a paniom za dekorację kościoła.

Uroczystość wielkanocna obchodzona jest przez osiem dni, czyli oktawę. Zachęcamy do udziału we Mszach św.

W poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu taca na KUL i Instytut Teologiczny w Białymstoku.

Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, od niedzieli odmawiać ją będziemy po Mszy św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. wynagradzające NSJ o godz. 6.30, 16.15 i 18.00, w I sobotę konferencja KŻR o 17.00, Msza św. o 18.00 i procesja maryjna wokół kościoła. 

Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary do puszek na „Caritas”. Tego dnia przynosimy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej, złożymy je w koszu przed ołtarzem.

Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia organizowana jest gwiaździsta, piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia dołącza się do grupy wychodzącej z kościoła św. Maksymiliana ok. godz. 14.00 na skrzyżowaniu przy ul. Wasilkowskiej i Mierosławskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału. Msza św. w Sanktuarium o godz. 15.00.

W wielu polskich miastach mężczyźni gromadzą się w pierwsze soboty miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej MĘSKI RÓŻANIEC. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w to dzieło w Białymstoku. Pierwszy taki różaniec odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. O godz. 9:00 w bazylice św. Rocha będzie sprawowana Msza św., po niej medytacja pierwszosobotnia, a następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki aby odmówić różaniec.

Grupa Ewangelizacyjna – REKOAKCJE zaprasza na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii. W programie min. Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Porto i wiele innych miejsc kultu religijnego oraz odpoczynek na jednej z tamtejszych plaż. Pielgrzymka odbędzie od 17 do 24 września 2024 r. szczegóły i zapisy na stronie rekoakcje.pl oraz pod nr-m tel. 793 789 347.