Dziękujemy tym Wszystkim, którzy w miniony poniedziałek pomogli przy rozbieraniu tegorocznej świątecznej dekoracji kościoła.

Dziś w Kościele powszechnym rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennego czytania Słowa Bożego.

W najbliższą sobotę 20.04. naszą parafię nawiedzi Obraz Matki Bożej „Solidarności”, który peregrynuje po naszej archidiecezji. Przywitamy Obraz przed kościołem o godz. 17.45. Msza św. na powitanie o godz. 18.00. Czuwanie indywidualne przy Obrazie zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Zachęcam do wspólnej modlitwy i zawierzenia naszej parafii i rodzin Matce Bożej.

Obraz Matki Bożej będzie przebywał w naszej parafii przez tydzień do soboty 27.04. kiedy to pożegnamy Obraz o godz. 17.15. Każdego dnia w naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej i różaniec o godz. 17.15 przed Jej wizerunkiem.

W niedzielę 21.04. po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będziemy mogli wysłuchać pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu barda Tolka Jabłońskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie młodzieży do bierzmowania wraz z rodzicami w sali pod kościołem.

Poza darem modlitwy, którą chcemy ofiarować za nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę, chcemy też złożyć ofiarę materialną. Wspominając słowa homilii Jana Pawła II o solidarności międzyludzkiej, byśmy „jeden drugiego brzemiona nosili”, zachęcamy do tego, by podzielić się z białostockim Hospicjum środkami higienicznymi, czy lekami, których nie używamy. Przez tydzień obecności w kościele Obrazu Matki Bożej będzie można przynosić do zakrystii ministranckiej lub na plebanię w godzinach kancelaryjnych: leki, środki opatrunkowe, pampersy, pieluchomajtki, itd. Przekażemy je Hospicjum. Ale bardzo prosimy zwrócić uwagę na datę ważności, by leki nie były przeterminowane!

11.05. w sobotę organizujemy jednodniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach, po drodze odwiedzimy Boćki, Siemiatycze, Drohiczyna, Zakątek Koryciny. Zapisy w zakrystii, kancelarii i w „Caritas”. Są jeszcze wolne miejsca.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca czynna będzie biblioteka parafialna.

Za tydzień w niedzielę 21.04. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania. Taca za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby białostockiego Seminarium Duchownego.

Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu Białostockim Szlakiem bł. Michała Sopoćki. Pierwszy etap odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia i rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Św. Rocha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Bazyliki Katedralnej. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zarazem przygotowaniem do obchodów 50. rocznicy śmierci bł. Michała.

Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty
"To czyńcie na moją pamiątkę, czyli ofiarny wymiar Eucharystii".
Wykład wygłosi dominikanin – o. Piotr Laskowski. Zapraszamy w sobotę 20 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).