Naszą parafię nawiedził Obraz Matki Bożej „Solidarności”, który peregrynuje po naszej archidiecezji. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i zawierzenia naszej parafii i rodzin Matce Bożej. Z tej okazji możemy przed kościołem obejrzeć wystawę, udostępnioną nam przez Białostocki Oddział IPN, dotyczącą osoby ks. Stanisława Suchowolca, pochodzącego z naszej parafii. Na pewno są wśród nas parafianie, którzy go pamiętają.

Obraz Matki Bożej będzie przebywał w naszej parafii przez tydzień do soboty 27.04. kiedy to pożegnamy Obraz o godz. 17.15. Każdego dnia w naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej o godz. 18.00 i różaniec o godz. 17.15 przed Jej wizerunkiem.

Zachęcamy do wpisania się na listę czuwania przy Obrazie w piątek, kiedy przez cały dzień trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jeśli nie będzie kompletu chętnych do czuwania będziemy zmuszeni zamknąć kościół ze względu bezpieczeństwa i odpowiedzialności za powierzony naszej pieczy Obraz Matki Bożej.

Dzisiaj, tj. 21.04., po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będziemy mogli wysłuchać pieśni patriotycznych i religijnych w wykonaniu barda Tolka Jabłońskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie młodzieży do bierzmowania wraz z rodzicami w sali pod kościołem.

Poza darem modlitwy, którą chcemy ofiarować za nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę, chcemy też złożyć ofiarę materialną. Wspominając słowa homilii Jana Pawła II o solidarności międzyludzkiej, byśmy „jeden drugiego brzemiona nosili”, zachęcamy do tego, by podzielić się z białostockim Hospicjum środkami higienicznymi, czy lekami, których nie używamy. Przez tydzień obecności w kościele Obrazu Matki Bożej można przynosić do zakrystii ministranckiej lub na plebanię w godzinach kancelaryjnych: leki, środki opatrunkowe, pampersy, pieluchomajtki, itd. Przekażemy je Hospicjum. Ale bardzo prosimy zwrócić uwagę na datę ważności, by leki nie były przeterminowane!

W tym tygodniu:

- we wtorek 23.04. ur. św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

- we środę 24.04. ur. św. Jerzego męczennika, głównego Patrona naszej archidiecezji i białostockiego Seminarium Duchownego

- w czwartek, 25.04., św. św. Marka Ewangelisty; tego dnia modlimy się o urodzaje

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca czynna jest biblioteka parafialna.

Dzisiaj jest Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania. Pamiętajmy w modlitwach o nowych powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych, także z naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę gościć będziemy siostrę ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, która powie nam o kulcie Jezusa Miłosiernego.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie i zgłoszenie uczniów klas VIII SP na rozpoczęcie formacji przed sakramentem bierzmowania.