Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, za świadectwo wiary w Chrystusa Eucharystycznego; za przygotowanie ołtarzy oraz za odnowienie chorągwi. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg procesji, szczególnie Białej Procesji i chórowi parafialnemu.  

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona będzie z nieszporami eucharystycznymi, z litanią do Serca Pana Jezusa i procesją eucharystyczną wokół kościoła.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy,

- we środę wsp. św. Bonifacego, bp. Męczennika

- 1 czwartek miesiąca, 6.06, dzień modlitw o powołania kapłańskie;

We czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie tzw. wianków, czyli ziół i kwiatów, oraz błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa. Zachęcamy do licznego udziału przez całą oktawę Bożego Ciała, szczególnie dzieci pierwszokomunijne.

- w piątek, 7.06., uroczystość NSJ, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;

W 1 piątek miesiąca przeżywać będziemy odpust parafialny, tytuł naszego kościoła: Najświętszego Serca Jezusa. Porządek Mszy św.: o godz. 6.30, 9.00, 16.15 i 18.00. Przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie Aktu wynagrodzenia NSJ można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo czerwcowe po mszy wieczornej wraz z procesją wokół kościoła.

Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- w sobotę, wsp. Niepokalanego Serca NMP;

W sobotę o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli bp Henryk Ciereszko. O skorzystanie ze spowiedzi prosimy w ciągu tygodnia.

Za tydzień w niedzielę gościć będziemy redemptorystę ks. Tomasza, który powie nam o Dziele Intronizacji NSJ. Zapraszamy wszystkich parafian do pogłębienia wiedzy o kulcie NSJ w oparciu o przesłanie Pana Jezusa do służebnicy Bożej Rozalii Celak, które jest kontynuacją objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque. Po każdej Mszy św. przedstawiciel Wspólnoty przedstawi zagadnienia w Dziele Intronizacji. Zapraszamy do współpracy w celu utworzenia Wspólnoty w naszej parafii. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 spotkanie rodzin przyjmujących obraz Matki Bożej pielgrzymujący w parafii.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Zaprasza do udziału w Pikniku na Jesiennej we wtorek 4.06. w godz. od 15.00 do 18.00. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszam na plebanię wszystkich chętnych na spotkanie w sprawie organizacji festynu parafialnego, który planujemy 1.09.br.

Sprawy materialne z minionych dwóch miesięcy:

- w minionym okresie został przygotowany projekt drzwi do kruchty kościoła, który zyskał akceptację archidiecezjalnej Komisji Sztuki Sakralnej, jak i konserwatora zabytków. Otrzymaliśmy wszelkie wymagane zezwolenia, trwają prace nad wykonaniem drzwi;

- na plebanii wyremontowaliśmy dwupokojowe mieszkanie księdza wikariusza;

- dzięki ofiarności rodziców dzieci pierwszokomunijnych zakupiliśmy 21 krzeseł do sali pod kościołem, a z ofiar od młodzieży bierzmowanej zakupiliśmy przenośny zestaw nagłaśniający, który używaliśmy we środy na majowym; darem ołtarza od młodzieży i dzieci były też ornaty: z wizerunkiem Maryi Niepokalanej i św. Judy Tadeusza; zakupione banery i dekoracje też pozostaną na wyposażeniu parafii;

- wzbogaciliśmy się w tym czasie o dwie szafy, jedna na plebanii, druga na potrzeby ministrantów; zakupiliśmy 10 nowych alb dla liturgicznej służby ołtarza;

- przed procesją Bożego Ciała zadbaliśmy o odnowienie naszych parafialnych chorągwi, zostały zakupione nowe wstążki i nowe koszyczki do sypania kwiatków; uszyte zostały pokrowce na wszystkie chorągwie;

Z parafialnych środków pokrywamy nie tylko koszty utrzymania kościoła i plebanii, zatrudnienia pracowników, ale również koszty wszelkich akcji duszpasterskich, jak choćby ostatniego pikniku czy duszpasterstwa dzieci i ministrantów.

To wszystko dzięki ofiarom zbieranym na tacę, jak i ofiarom przesyłanym na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!