Rozpoczęły się wakacje, życzymy wszystkich radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Niech to będzie także czas odkrywania obecności Pana Boga w pięknie stworzonego świata. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych, niedzielnej Eucharystii i pielgrzymowania do miejsc świętych.

W tym tygodniu:

- w poniedziałek 24.06. uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

- w sobotę 29.06. uroczystość św. App. Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Taca tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze. Tego dnia można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego.

29.06. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku odbędzie się dzień skupienia zelatorów, opiekunów i członków Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św.

Trwa nabożeństwo czerwcowe, codziennie o 17.30, na które serdecznie zapraszamy.

38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30.07.-12.08.2024 r. Zapisy od 25 do 29.07. w godz. 17.00-19.00, w Arkadach Katedralnych.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając intencje, w których każdego dnia będą modlili się pielgrzymi. Zapisy w parafii.

Trwają prace przy organizacji Festynu Parafialnego, który planujemy na 1.09.br.

Prosimy chętnych o deklarację w kwestii przygotowania ciasta na ten festyn, tak, byśmy wiedzieli, ile ciast zostanie przygotowanych przez naszych parafian.

W tym celu wyłożyliśmy pod chórem na ławce listę, na której można zadeklarować przygotowanie ciasta na festyn. Bóg zapłać!

Właścicieli ogródków bardzo prosimy o kwiaty do naszego kościoła. Najlepiej je przynosić pod koniec tygodnia, w piątek.